prosím hlasněte mi Tu Pro erakonQa s rytmusem a zááhadnou
Zde - je muj novy blog o cute.

♥Tygří pruhy♥

20. listopadu 2010 v 21:32 |  ♥tygri info♥
Tygří pruhy (v originále Tigerstripe) je pojmenování pro skupinu maskovacích vzorů používaných v hustém porostu džungle. Nejčastěji se skládá z velkého množství zelených a hnědých pruhů různých odstínů a rozsáhlých černých ploch. Právě podle černých pruhů připomínajících tygra dostala tato kamufláž své jméno.

Není známo, kdo a kdy stál za vznikem prvního vzoru tygřích pruhů. Francouzi používali během války ve Vietnamu variaci na tento vzor, zvanou Lizzard (angl. ještěr), stejně jako Britové téhož času v Barmě. Poté, co francouzská armáda opustila Vietnam, jihovietnamská armáda (AVRN) pokračovala v používání tohoto vzoru, stejně jako mnohé americké speciální jednotky. Obliba tygřích pruhů narostla dokonce do takové míry, že pozvolna nahrazovaly oficiální ERDL, předchůdce BDU.Historie

Kromě amerických a jihovietnamských jednotek tento vzor používali i vojáci a speciální jednotky Austrálie a Nového Zélandu sloužící ve Vietnamu.

Současné používání


Airman Battle Uniform, nová uniforma amerického letectva představující moderní verzi tygřích pruhů.
Moderní uniformou používající tygří pruhy je digitální uniforma amerických mariňáků jménemMARPAT, který z tygřích pruhů vychází a je používaný od roku 2004. Americké letectvo v roce 2008 předstvilo novou Airman Battle Uniform, která je v podstatě jen novější verzí tygřích pruhů, které jsou částečně "narýsované" digitálně. Tato uniforma začne být v americkém letectvu povinná na začátku roku 2011.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

líbí se ti muj blog??

ano
ne

Komentáře

1 Labanda © Labanda © | E-mail | Web | 20. listopadu 2010 v 21:37 | Reagovat

jaký? asi v objednávce že mno moc nestíhám, ale bude neboj se jsem včera žádný nedělala dala jsem relax kvůli inspiraci víš ;-) jak bude písnu ti hnedky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama